Strešné krytiny Creaton

Spoločnosť Creaton

Spoločnosť Creaton je významným hráčom na trhu strešných krytín v strednej a východnej Európe. Firma bola založená v roku 1884 v nemeckom meste Georgsmarienhütte ako “Georgsmarienhütter Dachziegelwerke”. V roku 1994 sa spoločnosť zmenila na “Creaton AG” a v roku 2005 sa stala súčasťou rakúskej skupiny Wienerberger.

Creaton sa venuje výrobe širokého sortimentu strešných krytín vrátane klasických hliníkových a betónových škridiel, ale aj moderných keramických krytín s rôznymi povrchovými úpravami. Firma je známa aj svojimi inovatívnymi riešeniami, ako napríklad integrovanými solárnymi panelmi a inteligentnými senzormi pre zabezpečenie bezpečnosti a pohodlia v interiéri.

Okrem toho, Creaton ponúka aj širokú paletu doplnkových produktov pre kompletné riešenie strešného systému vrátane rôznych typov okien, žľabov, parozábran a tepelných izolácií.

V súčasnosti pôsobí Creaton na trhu v 16 krajinách a zamestnáva viac ako 1 500 ľudí. Firma si zachováva svoju históriu a tradíciu, no zároveň sa neustále prispôsobuje moderným trendom a potrebám zákazníkov. Svojimi produktmi a službami prispieva k ochrane a kráse domov a budov a zabezpečuje ich bezproblémové fungovanie po mnoho rokov.

Nechajte si vypočítať cenovú ponuku